İlk Kez Sushi Yiyen Bir Misafir Ne Yemeli

Elbette bu sorunun yanıtı her misafirin için farklı olabilir şefim. Ancak sushi’ye karşı önyargıları olan kişilerin ilk etapta pişmiş balık içeren ya da vegan sushi çeşitlerinden yana seçim yapmaları daha doğru bir tercih olabilir. Tuna ve levrek gibi yumuşak balıkların kullanıldığı sushi çeşitleri de ilk sushi deneyiminde keskin aromalarla karşılaşmak istemeyenler için uygun alternatifler oluşturuyor.

Sushi türlerinin tümü, yanlarında wasabi, zencefil turşusu ve soya sosu gibi eşlikçilerle birlikte servis edilebiliyor. Wasabi oldukça acı bir tada sahip olduğundan, acı sevmeyen misafirlerini bu sosu içermeyen sushi’lere yönlendirebilirsin. İlk kez sushi yiyecek misafirlerin için farklı sushi türlerini buluşturduğun karma tabaklar hazırlayabilir ya da menüye vegan seçenekler ekleyebilirsin. Bundan sonrası tamamen senin yaratıcılığına ve ustalığına kalmış.

Belki çoktandır aşina olduğunuz, belki yeni keşfedeceğiniz Asya mutfağını kendi mutfağınızda da deneyimleyebilmeniz için www.sushisepeti.com.tr adresimizi ziyaret edip bu lezzet şölenine sende katılmaya ne dersin? 😊